top of page

טופס הסכמה מדעת

את/ה מוזמן/ת להשתתף במחקר מחקר להבנת שיטות לשיפור ההתמודדות עם מצבי לחץ בחיי היום-יום.

 

המחקר נערך במחלקה להנדסה ביו-רפואית באוניברסיטת תל-אביב על-ידי קבוצת המחקר של פרופסור רן גלעד-בכרך.

 

למה אנחנו עושים את המחקר הזה?

המטרה של מחקר זה היא לפתח שיטות מבוססות בינה מלאכותית על מנת לסייע לאנשים להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ בחיי היום-יום. ההשערה שלנו היא שאנשים שונים יכולים להרוויח משיטות התמודדות שונות עם לחץ במצבים שונים ולכן אנחנו בוחנים שיטות להמלצה על דרכי התמודדות המבוססות על בינה מלאכותית.

 

מה כולל המחקר?

המחקר יארך כ-30 יום ויתבצע דרך: הסמארטפון בלבד וכולל 3 חלקים.

  1. בחלק הראשון תתבקש/י להתקין אפליקציה שתרוץ ברקע. האפליקציה תאסוף נתוני פעילות מהחיישנים של הטלפון: רמת הטעינה של הסוללה, מצב המסך (דולק/כבוי), חיישן כיוון (gravity), חיישן סיבוב (gyroscope), חיישן תאורת סביבה (ambient light), חיישן תאוצה (accelerometer), חיישן המיקום, חיישן הכיוון (magnetometer), כיוון החזקת הטלפון (אורך/רוחב/...), חיישן קירבה לעצמים (proximity).חשוב לציין שהיא איננה אוספת נתונים לגבי טקסטים שנכתבים או נקראים, מספרי טלפון, אתרי אינטרנט, פעילויות שנעשות בתוך אפליקציות בנוסף תתבקש/י לענות על ארבעה שאלונים. ביניהם שאלוני אישיות ונתונים. אנחנו מעריכים שמילוי כל שאלות יארך כ-5 דקות בלבד.

  2. השלב השני הוא החלק המרכזי של הניסוי בו המערכת האוטומטית שלנו תיצור איתך קשר דרך ווטסאפ 2-3 פעמים ביום. בכל התקשרות המערכת תשאל מספר שאלות ותזמין אותך לבצע פעילות קצרה באורך של כ-2 דקות. 

  3. השלב השלישי הוא שלב הסיכום , שבו המערכת תבקש למלא שני שאלונים. מילוי השאלונים לא יעלה על 5 דקות לשאלון.

 

השתתפותך קריטית להצלחת הניסוי.

מי יכול להשתתף במחקר זה?

גברים ונשים בני 18 ומעלה, תושבי ישראל ושולטים בעברית (קריאה וכתיבה) המשתמשים באפליקציית ווטסאפ באופן קבוע. לא נכללים בניסוי מי שסובלים מהפרעת מצב רוח/חרדה ו/או דיסלקציה או דיסקלקוליה ו/או הפרעה נוירולוגית. אנשים שיש להם אחד מהתנאים שהוזכרו כאן אינם יכולים להשתתף במחקר זה.

 

האם ההשתתפות במחקר זה יעזור לי באיזושהי צורה?

אנחנו מצפים שכבר במהלך המחקר המערכת תסייע למשתתפים להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ. בנוסף, תוצאות המחקר יפורסמו במספרות המדעית ויהוו חלק מתהליך הפיתוח של מערכות שיוכלו לסייע לאוכלוסיות נרחבות.

אנחנו נעניק תלוש שי על-סך 50שח בתום כל שבועיים של השתתפות בניסוי בתור תגמול על המאמץ. השתתפות בניסוי כוללת התקנת האפליקציה והשלמת לפחות 10 התערבויות ומתן משוב עליהם.

 

מהם הסיכונים שלי להיות במחקר זה?

עצם השימוש באפליקציית ניטור העוקבת אחר הגלאים של הטלפון מהווה חדירה מסויימת לפרטיות. יש לציין שאנחנו לא אוספים כל מידע על טקסטים ו/או תמונות ו/או מספרי טלפון ו/או אתרי אינטרנט שנכתבים או מוצגים בטלפון ובנוסף מקפידים על אבטחת המידע הנאסף שישמש רק לטובת המחקר הזה. 
בסך הכל, אנו מאמינים שיש סיכונים מינימליים הקשורים למחקר מחקר זה.

עם זאת, כחוקרים איננו מוסמכים לספק שירותי ייעוץ ולא נבצע מעקב מולכם לאחר מחקר זה. אם את/ה מרגיש/ה מוטרד/ת לאחר השלמת המחקר או מוצא ששאלות או היבטים מסוימים של המחקר עוררו מצוקה, שיחה עם רופא מוסמך עשויה לעזור..

 

הסתברות סיכון: נמוכה.

 

כיצד המידע האישי שלי יוגן?

המידע שתספק/י יטופל בזהירות רבה ובשיטות עבודה מומלצות כדי לשמור עליו חסוי. הנתונים יהיו מוצפנים ומוגנים בסיסמה עם גישה מוגבלת רק לנסיינים. במחשב אשר נמצא בחדר פיזית נעול. המידע ישמש אך ורק לטובת המחקר ועל-ידי החוקרים ולא יועבר לגורמים אחרים.

ממצאי המחקר יפורסמו בספרות המדעית תוך הקפדה על ניתוח התוצאות באופן אנונימי.

 

 
מה קורה אם אני אגיד כן, אבל אני משנה את דעתי מאוחר יותר?

אם תסכים/י להשתתף במחקר, אך תשנה/י את דעתך מאוחר יותר, תוכל/י לעשות זאת בכל עת . הנתונים שלך יוסרו ממערך הנתונים וכל מידע לגבי הפרטים שלך ימחק .

 
עם מי אני יכול לדבר אם יש לי שאלות?

אם יש לך שאלות לגבי פרויקט זה או אם יש לך בעיה הקשורה למחקר, ניתן ליצור קשר עם החוקרים פרופ' רן גלעד בכרך, חיה בן יהודה, וירין עודי באימייל    mlwell-user-exp@tauex.onmicrosoft.com

בלחיצה על "אני מאשר/ת" למטה את/ה מציין/נת שאת/ה בן/ת 18 לפחות, קראת את טופס ההסכמה הזה והסכמת להשתתף במחקר זה.
הסכמה להשתתפות במחקר למשך חודש שלם. תקפותו של מחקר זה תלויה במידה רבה בהשתתפות מתמשכת. בלחיצה על "אני מאשר/ת" למטה את מציינ/ת שאת/ה מחויב/ת להשתתף ולקחת חלק פעיל בניסוי במהלך החודש הקרוב.
הסכמה להורדת אפליקציה . המחקר שלנו דורש הורדה של אפליקציה זמנית הדורשת שנתוני המיקום יהיו פתוחים בכל זמן השימוש. היא פותחה באוניברסיטה ומטרתה לנטר מדדים על ידי חיישנים דינמים וסטטים . לחיצה על "אני מאשר/ת" למטה מציינת שאת/ה מאשר/ת להוריד את האפליקציה.

המספר הזה כבר מופיע במערכת

bottom of page